Blog

Dodano: 2017-04-24

Owoce dla pracowników na wiosnę – doskonały początek zmian!

Wiosna to szczególny okres w roku, w którym wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu, a mając na uwadze zbliżające się wakacje, zmieniamy nasze nawyki żywieniowe. Pracodawcy mogą w doskonały i stosunkowo prosty sposób wykorzystać ten moment w roku do działań z obszaru employer brandingu. Wystarczy np. zadbać o owoce dla pracowników na wiosnę.

Zobacz

Dodano: 2017-04-11

Kosze owocowe na święta

Kwiecień jest jednym z najbardziej urzekających miesięcy roku- pojawiają się pierwsze przebiśniegi i krokusy. Wiosna czaruje nas pierwszymi promieniami słońca, a Święta Wielkiej Nocy to dobry moment aby odpocząć i zregenerować siły. Kosze owocowe na pewno Ci w tym pomogą!

Zobacz

Dodano: 2017-03-20

Ananas dla szczęścia, banan dla produktywności - czyli jakie moce mają owoce

O tym, że owoce mają mnóstwo witamin i właściwości odżywczych wiemy od dawna. Wiele z nich kryje w sobie magiczne działanie o których mało kto wie. Co oprócz minerałów dają nam poszczególne owoce?

Zobacz

Dodano: 2017-03-06

Kosze owocowe i nie tylko – jak efektownie zapakować owoce dla kontrahentów?

Nie tylko kwiaty czy czekoladki, ale także owoce stają się coraz częściej prezentem, którym obdarowujemy naszych klientów czy kontrahentów. Trzeba przyznać, że słodkie, soczyste, a przede wszystkim kolorowe – jabłka, gruszki, pomarańcze, cytryny – mogą stanowić doskonałą kompozycję, która ucieszy oczy i podniebienie obdarowanych. Kosze, skrzynki, kolorowe pudełka – sposobów na efektowne zapakowanie tego typu prezentów jest wiele. Sprawdźmy, które z nich najlepiej sprawdzają się w określonych sytuacjach.

Zobacz

Dodano: 2017-02-14

Jak uzyskać efektywność, motywację i zaangażowanie pracowników? – Benefits Festival

Na zmotywowanie pracowników i pełne zaangażowanie ich w życie firmy składa się wiele czynników. W zależności od kraju, kultury organizacyjnej czy profilu przedsiębiorstwa zmienia się jego podejście do świadczeń pozapłacowych. Jednych motywuje pakiet usług medycznych, na innych efektywność wpływa elastyczny czas pracy. Jedno jest jednak pewne: zdrowe posiłki spożywane w pracy wpływają na efektywność wszystkich pracowników, a więc na działanie całej organizacji.

Zobacz

Dodano: 2017-01-10

Soki z dostawą do biura – co zyskuje pracodawca, a co pracownik?

W czasach w których bardzo popularny stał się zdrowy tryb życia, a w miejscach pracy dominuje filozofia well being, ciężko nie spróbować dopasować się do aktualnej mody. Coraz częściej firmy wykorzystują ten trend w polityce firmy. Oferują pracownikom nie tylko karty multisport, świeże owoce ale zapewniają również soki z dostawą do biura.

Zobacz

Dodano: 2016-12-21

Owoce dla pracowników i nie tylko, czyli noworoczne postanowienia firm

Koniec starego i początek nowego roku to dla wielu osób czas podsumowań i postanowień. Podobne działania w tym czasie podejmują również firmy. Dzisiejszym postem chcielibyśmy zachęcić organizacje do wprowadzenia w nowym roku zmian związanych ze zdrowym stylem życia w miejscu pracy, np. dostarczaniu do biura świeżych owoców dla pracowników.

Zobacz

Dodano: 2016-11-28

Krojona marchewka sprzymierzeńcem w walce zimową aurą

Chłodne wieczory, deszcz, opady śniegu - to znak że zima zawitała u nas na dobre. Podczas tej szczególnej pory roku nasz organizm przystosowuje się do zmian pogodowych. Temperatura i zapadający coraz szybciej zmrok nie sprzyjają naszemu nastrojowi. Gdzie szukać sprzymierzeńców w walce z senną aurą?

Zobacz

Dodano: 2016-11-21

Kosze prezentowe dla firm – czyli co wysłać kontrahentom w prezencie?

Środek listopada to w wielu firmach czas gorących poszukiwań idealnego prezentu dla kontrahentów, klientów i pracowników. Wybór spośród oferty dostępnej na rynku jest naprawdę duży. Kosze prezentowe dla firm mogą mieć różnorodną zawartość, a jedynym ograniczeniem jest w tym przypadku wyobraźnia osoby zamawiającej. Oto kilka propozycji produktów, które mogą znaleźć się w świątecznej paczce od Twojej firmy.

Zobacz

Dodano: 2016-11-08

Zdrowe przekąski w pracy - bakalie, marchewki, migdały

Praca osiem lub więcej godzin dziennie może utrudniać zdrowe odżywianie. Badania pokazują, że spożywanie posiłku co cztery godziny dziennie pomaga utrzymać metabolizm i poziom energii na wysokim poziomie. Jak tego dokonać? Wybierając zdrowe przekąski!

Zobacz

Dodano: 2016-11-02

Owoce i warzywa jako element well-being w biurze?

Nie od dziś wiadomo, że to w jaki sposób czujemy się w pracy wpływa na jej jakość. Coraz więcej pracodawców ma tego świadomość i podejmuje działania zmierzające do zapewnienia pracownikom dobrego samopoczucia. Z pomocą przychodzą m.in. owoce i warzywa, wspólne turnieje sportowe i szereg innych aktywności, wpisujących się w zyskujący na popularności w branży HR trend Well- being.

Zobacz

Dodano: 2016-10-25

Owoce w biurze - 5 sposobów na ich oryginalne wykorzystanie

Owoce w biurze - 5 sposobów na ich oryginalne wykorzystanie Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że jedzenie owoców i warzyw działa korzystnie na nasze zdrowie. Często, ze względy na natłok obowiązków i napięte harmonogramy, zdrowe nawyki odchodzą do lamusa. A przecież, nawet w trakcie pracy, jest bardzo dużo okazji do sięgania po zdrowe przekąski. W wielu przypadkach, poza dobroczynnym wpływem na nasz organizm, niosą one jeszcze wizerunkową wartość dla całej firmy. Nie wierzycie? Oto kilka przykładów.

Zobacz

Dodano: 2016-10-18

Dostawa owoców do pracy – na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawy?

Zagraniczny koncept dostawy świeżych owoców do pracy zagościł w Polsce na dobre.Nie tylko korporacje, ale i średnie firmy coraz chętniej decydują się na ten rodzaj benefitu pozapłacowego. Przy wyborze dostawcy owoców warto zwrócić uwagę na kilka czynników– oto ich krótkie zestawienie.

Zobacz

Dodano: 2016-10-10

Pozafinansowe motywacje pracowników wyzwaniem dla HR-owców

Wraz z wchodzeniem na rynek pracy kandydatów z pokolenia Y, managerowie i specjaliści HR stoją w obliczu wyzwania. To, co jeszcze kilka lat temu wystarczyło by przekonać osobę do przyjęcia oferty pracy, czyli dobre wynagrodzenie, samochód służbowy czy darmowe szkolenia – dziś okazuje się niewystarczające. Do głosu dochodzą pozafinansowe motywacje pracowników, które niejednokrotnie decydują o przyjęciu lub odrzuceniu przez nich oferty pracy.

Zobacz

Dodano: 2016-09-26

Kosze owocowe – Kogo możemy nimi obdarować?

Nie tylko alkohol, czekoladki czy perfumy mogą być idealnym okazjonalnym prezentem. Są nim również owoce! Odpowiednio dobrane do okazji, zgrabnie opakowane, indywidualnie zaadresowane mogą przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającemu odbiorcy.

Zobacz

Dodano: 2016-09-19

Owoce dla pracowników – czyli jakie korzyści przynoszą owoce w pracy

W obecnych czasach benefity pozapłacowe w biurach stały się normą. Wiele firm, chcąc być bardziej atrakcyjnymi dla pracowników, oferują szereg dodatkowych korzyści. Jednym z nich są owoce – jak dokładnie wpływają one na motywację zespołu? Odpowiedzi w dzisiejszym wpisie.

Zobacz

Dodano: 2016-08-31

Program RAZEM dla zdrowia pracowników

Oficjalnie rusza wspólny program Take a Fruit i EdukacjiŻywieniowej.PL – RAZEM dla zdrowia pracowników!

Zobacz

Dodano: 2016-08-29

Krojona marchewka – coś zdrowego do pochrupania w pracy

Marchewka jest smacznym dodatkiem do zup, sałatek i soków. Jest również dobra dla naszego zdrowia, zwłaszcza skóry, oczu, układu pokarmowego i zębów. Krojona marchewka jest idealnym dietetycznym zamiennikiem niezdrowych przekąsek, które często jemy w pracy.

Zobacz

Dodano: 2016-08-23

Przekąska biurowa – zalety zdrowego jedzenia podczas pracy

Owoce i warzywa są pełne wszelkiego rodzaju składników odżywczych, które są niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Jednym z wielu ich atutów jest to, że mogą być spożywane na surowo, jak również mogą być przetwarzane. Z tego względu doskonale nadają się jako przekąska w pracy.

Zobacz

Dodano: 2016-08-04

Warzywa i owoce – poznaj przeciwutleniacze

Warto zjadać warzywa i owoce – poprawiają nawodnienie, dostarczają niezbędnych witamin i składników mineralnych oraz błonnika, a także ważnych substancji bioaktywnych. Dzięki temu jesteśmy zdrowsi i mamy apetyt na więcej! Możemy również znacznie obniżyć ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, o czym możecie przeczytać tutaj.

Zobacz

Dodano: 2016-07-18

Upalne biuro – jak przetrwać?

Nadeszło lato – okres w którym zamiast biura marzy nam się plaża. Niestety urlop nie trwa wiecznie i część lata spędzamy w pracy. Jak przetrwać te upalne dni?

Zobacz

Dodano: 2016-06-29

Owocowe ufo

Okazuje się, że powszechnie znana brzoskwinia ma swoją nietypową odmianę – płaskoowocowa, ufo, czy saturn. Czym różni się od zwykłej brzoskwini i jakie ma właściwości? Czy warto mieć ją na swoim biurku w pracy?

Zobacz

Dodano: 2016-06-13

Owocowa edukacja w służbie motywacji pracowników

Utrzymanie zdrowej i przyjaznej atmosfery w pracy jest bardzo ważne. Według badania niedawno przeprowadzonego przez Sodexo \"Drogowskaz motywacji 2016\" aż 60% pracowników przyznaje, że jeżeli czują się z niej zadowoleni, są bardziej wydajni i skoncentrowani. Jakie działania mogą wzmocnić dobre samopoczucie w pracy? Jednym ze sposobów są warzywa i owoce.

Zobacz

Dodano: 2016-05-19

5 kroków do zdrowej pracy

Większość z nas wykonuje wielogodzinną pracę umysłową przed komputerem. Siedzący tryb życia jest częstym powodem naszych dolegliwości zdrowotnych. Czy są sposoby na to, aby w pracy zadbać o swoje zdrowie? Zdecydowanie tak! Oto 5 porad, które pozwolą Ci poprawić samopoczucie każdego dnia.

Zobacz

Dodano: 2016-05-12

Take a Fruit i EdukacjaŻyweniowa.PL razem dla zdrowia pracowników

Take a Fruit nawiązała współpracę z EdukacjaŻywieniowa.PL. Wspólnie wdrażać będą zdrowe programy żywieniowe dla pracowników.

Zobacz

Dodano: 2016-04-12

Truskawkowa magia

Jak co roku czekamy na ich powrót. Kiedy wymarzone truskawki pojawią się w naszych domach i biurach nieustannie po nie sięgamy. Poza cudownym smakiem dostarczają naszemu organizmowi właściwości lecznicze i odżywcze. Czy wiecie o nich wszystko?

Zobacz

Dodano: 2016-03-30

Owocowy detoks

Chcąc zrzucić zbędne kilogramy, poczuć się lepiej często myślimy o oczyszczeniu organizmu. Bardzo często sięgamy po radykalne diety, ciężko nam połączyć je z pracą. Okazuje się, że warto zaufać naturalnym sposobom. Owoce w pracy są tego idealnym przykładem.

Zobacz

Dodano: 2016-03-22

WIOSENNE PRZEBUDZENIE

Wiosna tuż tuż… Razem ze słońcem i dłuższymi dniami budzimy się do życia. W tym okresie szczególnie potrzebujemy witamin i mikroelementów, zarówno w domu jak i w pracy. Na szczęście z pomocą przychodzi nam matka natura…

Zobacz

Dodano: 2016-03-01

Jego wysokość Imbir

Nie każdy z nas wie wszystko o imbirze. Znany jest głównie, jako przyprawa w proszku, ale to tylko jedna strona jego oblicza. Druga to korzeń imbiru, który ma niezwykłe wartości lecznicze oraz wspomagające odchudzanie. Zatem warto mieć go gdzieś w zasięgu ręki nie tylko w domu, ale i pracy.

Zobacz

Dodano: 2016-02-24

Dieta dla mózgu

Nasz mózg podczas pracy wymaga odpowiedniego paliwa, na które składają się nie tylko tłuszcze, ale także proteiny, węglowodany oraz witaminy – szczególnie A, C, E i wszystkie z grupy B. Tych ostatnich najwięcej znajdziemy w pełnym koszu owoców, które powinny towarzyszyć nam nie tylko w domu, ale i w biurze.

Zobacz