Dodano: 2016-06-13

Ostatnie wpisy:

Owocowa edukacja w służbie motywacji pracowników

Utrzymanie zdrowej i przyjaznej atmosfery w pracy jest bardzo ważne. Według badania niedawno przeprowadzonego przez Sodexo "Drogowskaz motywacji 2016" aż 60% pracowników przyznaje, że jeżeli czują się z niej zadowoleni, są bardziej wydajni i skoncentrowani. Jakie działania mogą wzmocnić dobre samopoczucie w pracy? Jednym ze sposobów są warzywa i owoce.  

Zdrowe przekąski i programy żywieniowe

Pomysłów na benefity pracownicze jest mnóstwo i coraz więcej firm w Polsce zaczyna dbać o dobry nastrój w miejscu pracy. Według wspomnianego już badania „Drogowskaz motywacji 2016”, 53% polskich firm oferuje dofinansowanie do sportu, kultury, rekreacji czy posiłków.  

Oferowane są karnety na siłownię i fitness, masaże, czy gry na konsoli. Niektórzy decydują się jednak pójść o krok dalej i zaproponować działanie „u podstaw”, które może znacząco podnieść jakość pracy i motywację swoich pracowników. Stąd właśnie w wielu firmach zapada decyzja o dostawie do biur świeżych owoców i warzyw, połączonych z edukacją na temat prawidłowego odżywiania.

Piramida dla pracownika

Zgodnie z aktualną Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej owoce i warzywa stanowią podstawę zdrowego odżywania i zastąpiły znajdujące się przez długi czas na tym miejscu produkty zbożowe. Pracodawcy, mając na uwadze wskazania Instytutu Żywności i Żywienia, decydują się na przekazanie  wiedzy o zdrowych produktach i zbilansowanej diecie również wśród swoich pracowników. Z pomocą przybywają dedykowane programy szkoleniowe, połączone z dostawą świeżych owoców i warzyw do miejsc pracy. Dzięki tego typu rozwiązaniom pracownik zdobywa wiedzę o właściwym komponowaniu posiłków, które zwiększają motywację do pracy, dodaje energię do działania oraz przekładają się na zdrowe samopoczucie w biurze i poza nim. Warto przyjrzeć się bliżej tym korzyściom.

Warzywa i owoce dla zdrowia

Badania udowodniły, że nasza sprawność intelektualna ściśle zależy od diety. Owoce i warzywa mają kluczowy wpływ na pracę naszego mózgu. Dlatego też, umożliwiając pracownikom stały dostęp do zdrowych przekąsek, pracodawca wykazuje się nie tylko troską o jego zdrowie, ale także umożliwia zwiększenie wydajności jego pracy oraz poczucie motywacji.

Bezgotówkowa nagroda

Każdy z nas wie, jak ważne jest wyróżnienie i docenienie. Warto więc, poza słownymi wyrazami uznania, pomyśleć o innej, stałej formie wyróżnienia i motywowania. W tym przypadku sprawdzi się regularna dostawa świeżych i soczystych owoców wprost do pracowniczej kuchni, którą można dodatkowo połączyć ze szkoleniem dotyczącym zdrowego odżywiania. Wiedza wyniesiona z takiego spotkania, dotycząca np. odpowiedniego komponowania posiłków w trakcie pracy czy witamin i minerałów dostarczanych w poszczególnych produktach, z pewnością zaprocentuje nie tylko w życiu zawodowym pracownika, ale i prywatnym.

Smaczna przekąska i pozytywny wizerunek

Dostawa owoców do biur to trafny i ciekawy benefit pracowniczy. Początkowo korzystały z niego największe firmy w Polsce, z czasem jednak trend dotarł także do pracowników małych i średnich biur. Połączony z odpowiednią edukacją żywieniową pozwoli nam nie tylko pozytywnie zaskoczyć i docenić pracowników, ale także zbudować pozytywny wizerunek pracodawcy dbającego o zróżnicowane potrzeby zatrudnionych.