Dodano: 2017-10-03

Ostatnie wpisy:

Dlaczego warto zamienić kawę na świeże soki do twojej firmy - przegląd korzyści

W trosce o żołądek

Kofeina, która jest podstawowym składnikiem kawy pita regularnie podrażnia żołądek. Szczególnie, kiedy pijemy ją na pusty żołądek lub czując głód.  Kolejnym, istotnym czynnikiem negatywnego działania kawy na organizm jest jej niskie pH. Osoby, które zmagają się ze zgagą, wrzodami czy nadkwaśnością są szczególnie narażone na jej kwaśny odczyn. W przeciwieństwie do kawy, która zakwasza organizm, świeże soki i ich właściwości przywracają stan zasadowy, który jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

W walce o minerały

Jak wiadomo, kawa niezwykle skutecznie wypłukuje minerały z organizmu. A te z kolei są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. To właśnie one dodają nam energii i pobudzenia podczas pracy. Dzięki takim minerałom jak fosfor, wapń, magnez czy cynk oraz witaminom B i C świeży sok w pracy to stuprocentowe pobudzenie umysłu. Co więcej, właściwości oczyszczające jakie w nim znajdziemy, o wiele bardziej niż kawa, zwiększają poziom koncentracji.

W parze ze smukłą sylwetką

Kawa, najczęściej pita z mlekiem i cukrem oraz nierzadko z dodatkiem syropów nie wpływa korzystnie na naszą sylwetkę. Jak się okazuje, wszystkie popularne dodatki do tego napoju są wysokokaloryczne. Dlatego też zaleca się pozostanie przy czarnej kawie oraz zmniejszenie jej ilości, a na jej miejsce wprowadzenie świeżych soków. Dodatkowo, kawa osłabia włókna kolagenowe, co powoduje powstawanie cellulitu i rozstępów.

Popularność kawy sugeruje, że większość z nas pije ją głównie z przyzwyczajenia. Osoby, które naprawdę lubią jej smak nie muszą zupełnie z niej zrezygnować. Wystarczy zmniejszyć jej ilość, szczególnie w pracy i zastąpić ją innym napojem. Świeże soki do twojej firmy mogą być głównym źródłem energii w twojej firmie, jednocześnie dostarczając zdrowie i dobre samopoczucie dla pracowników.