Dodano: 2017-09-27

Ostatnie wpisy:

Koncept z Barcelony i Londynu zawitał do stolicy

Już 29 września na mapie Warszawy pojawi się nowe, kulinarno-kulturalne miejsce – Hala Gwardii, czyli wschodnia część Hali Mirowskiej. Mieszkańcy stolicy znajdą w niej kompleks punktów gastronomicznych, a także nowoczesny targ ze świeżą żywnością.

Nowa przestrzeń

Hala Mirowska powstała ponad sto lat temu, jedną z jej części jest Hala Gwardii. Obiekt ten przez długi okres stał pusty, jednak przeszedł prace adaptacyjne i powstało w nim nowe miejsce, które będzie czekać na warszawiaków od 29 września. W jednej z jej części znajdą się restauracje, kawiarnie i stoiska kulinarne. Na odwiedzających czekać będzie również przestrzeń handlowo-usługowa z punktami gastronomicznymi, w których będzie można kupić świeże i zdrowe produkty. Co więcej, dla mieszkańców Warszawy zaplanowane zostały także liczne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe.

Niezwykłe targowisko

Hala Gwardii będzie miejscem niezwykłym jeśli chodzi o punkt w którym sprzedawane będą świeże produkty. Po pierwsze, ze względu na architekturę oraz nowy wystrój wnętrza, po drugie dzięki  lokalizacji, a po trzecie będzie to miejsce na mapie stolicy, w którym znajdziemy produkty najwyższej  jakości. Koncept nowej Hali Gwardii został zaczerpnięty z europejskich metropolii – głównie Barcelony i Londynu – w których podobne nowoczesne targowiska połączone z częścią gastronomiczno-kulturalną cieszą się ogromnym powodzeniem.

Różnorodność najemców

Odwiedzający Halę Gwardii, oprócz spotkań z przyjaciółmi i rodziną na wspólnym obiedzie czy kolacji, będą mogli przy okazji zrobić zakupy z prawdziwego zdarzenia. W części targowej nie zabraknie zdrowych, świeżych produktów a także niezwykłych, oryginalnych smaków.

Chcemy dawać naszym klientom to co najlepsze, dlatego w Hali Gwardii zaproponujemy im zarówno całe owoce jak i gotowe propozycje mixów owocowo-warzywnych, które będą mogli zabrać ze sobą np. w drodze do pracy – komentuje Aleksandra Ośko-Woźniak, Prezes Take a Fruit, jednego z najemców powierzchni.

Owoce i warzywa doskonale wpisują się w trend healthy i lifestyle, do którego coraz bardziej przywiązujemy uwagę. Polski rynek jest bardzo różnorodny pod względem dostępności sezonowych produktów, dlatego cieszę się że możemy zaprezentować nasze propozycje w nowoczesnej i modnej koncepcji - na miejscu oraz na wynos. – dodaje.

Podczas naszych podróży nieustannie szukamy ciekawych konceptów gastronomicznych. Wielkie hale targowe, w których można nie tylko zrobić zakupy, ale również zatrzymać się w bistro, usiąść na lunch z przyjaciółką czy na ciastko i kawę z ukochanym to miejsca, które niezmiennie przyciągają tłumy. Bardzo się cieszymy, że powstało takie miejsce w Warszawie i DESEO może być jego częścią. Mam nadzieję, że z czasem Hala Gwardii stanie się tak popularna jak La Boqueria w Barcelonie – mówi Natalia Sitarska, współwłaścicielka DESEO Patisserie & Chocolaterie.

Wnętrza Hali Gwardii będzie tworzyć nie tylko piękna architektura, ale przede wszystkim stoiska ora atrakcje, jakie spotkają odwiedzający. Poza funkcją handlowo-gastronomiczną, w której spotkać będzie można niezapomniane smaki, będzie również pełnić „rolę centrum integrującego mieszkańców”.  Jedno jest pewne na mapie Warszawy już niebawem pojawi się miejsce jakiego do tej pory nie było.

GODZINY OTWARCIA HALI GWARDII:


Piątek i sobota

  • Targ - 8.00-17.00
  • Strefa śniadań - od 8.00
  • Sklepy i strefa gastronomiczna - 11.00-1.00
  • Smak Brasserie - 8.00-1.00


Niedziela

  • Targ - 9.00-17.00
  • Strefa śniadań - od 9.00
  • Sklepy i strefa gastronomiczna - 11.00-23.00
  • Smak Brasserie - 9.00-23.00