Dodano: 2016-09-19

Ostatnie wpisy:

Owoce dla pracowników – czyli jakie korzyści przynoszą owoce w pracy

Najpopularniejsze benefity

Obecnie firmy prześcigają się w proponowaniu coraz to nowych pozapłacowych form docenienia członków zespołu. Otrzymują oni dodatkowe ubezpieczenia, bony upominkowe karty multisport, bezpłatne posiłki, więcej dni wolnych, auta służbowe, komórki i wiele innych. Motywowanie pracowników przyjmuje coraz to nowe formy, a jedną z nich stają się również owoce i warzywa, dostępne w firmowej kuchni.

Owocne korzyści

Żyjemy w czasach, w których popularny jest zdrowy tryb życia. Charakteryzuje się on nie tylko aktywnością fizyczną, ale także zdrowym odżywianiem. Na biurkach osób, które przykładają szczególną wagę do tego, co jedzą, zwykle znajdziemy również owoce. Motywowanie pracowników owocami to nie tylko forma troski o ich zdrowie ale także o samopoczucie. Nie od dziś wiadomo, że owoce mają zbawienny wpływ na naszą  pamięć czy koncentrację - to z kolei, ma wpływ na naszą efektywność w miejscu pracy.  

Motywowanie pracowników

Dziś, coraz częściej to pracownik wybiera pracodawcę, a czynnikiem decydującym o zmianie firmy przestaje być samo wynagrodzenie. W tym miejscu do głosu dochodzą dodatkowe świadczenia, które organizacja może zaproponować kandydatom na dane stanowisko. Istotne znaczenie mają tutaj działania wpisujące się w szeroko pojęty nurt motywowania pracowników.  Te aktywności odgrywają dziś ogromną rolę zarówno w małych, jak i dużych firmach, a owoce w pracy są tego idealnym, sprawdzonym przykładem.