Dodano: 2017-10-30

Ostatnie wpisy:

Owoce w pracy i nie tylko…

W najnowszej piramidzie zdrowia, która zastąpiła tę z 2009 roku, zaszło wiele zmian. Między innymi owoce i warzywa znalazły się na drugim miejscu, jako najważniejsza grupa produktów spożywczych, która powinna stanowić podstawę codziennej diety. Z tego właśnie względu powinny towarzyszyć nam zarówno w pracy jak i poza nią.

Owoce i warzywa to podstawa

O tym, że owoce i warzywa to samo zdrowie mówi się od zawsze. Wielu z nas o tym wie, jednak nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo dostarczają organizmowi. Każde z nich to bogactwo cennych witamin, minerałów, błonnika i innych właściwości zdrowotnych. Jedzone regularnie zwiększają odporność, poprawiają pracę mózgu, a także zapobiegają wielu groźnym chorobom, jak np. nowotwory, cukrzyca czy choroby układu krążenia. Dodatkowo, znacznie poprawiają kondycję psychiczną człowieka i zapobiegają chorobom cywilizacyjnym. Jedno jest pewne, oprócz dobrego smaku wykazują się bardzo korzystnym wpływem na zdrowie każdego z nas.

Warzywa i owoce w pracy

Jak widać, korzyści płynących z jedzenia owoców i warzyw jest wiele. Często o tym zapominamy, szczególnie w pracy. Na szczęście, obecnie coraz częściej to pracodawca wyręcza w tej kwestii pracownika, zapewniając mu warzywa i owoce w pracy. Zdrowe produkty w biurze przynoszą wiele korzyści. Obniżają absencję chorobową zatrudnionych, pozytywnie wpływają na ich zaangażowanie i efektywność w pracy, a to przekłada się na realne korzyści właścicieli firm.  

Podstawa codziennej diety

Warzywa i owoce w pracy to podstawa, jednak nie wolno zapominać o nich kiedy już wyjdziemy z biura. Prawdą jest, że powinny towarzyszyć każdemu posiłkowi w ciągu dnia. Są one podstawą zdrowej diety, a żeby móc śmiało mówić, że odżywiamy się zdrowo to każdy nasz posiłek powinien być pełen wartości odżywczych. Jedno jest pewne – nasz organizm potrzebuje ich do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju przez cały czas, nie okazjonalnie. Pamiętajmy, że istnieje tak wiele odmian owoców i warzyw oraz tak wiele sposobów na ich spożycie, że nie łatwo aby nam się znudziły. Dodatkowo, każda pora roku przynosi nam sezonowe pyszności, więc czerpmy z tego jak najwięcej!