Dodano: 2016-11-08

Ostatnie wpisy:

Zdrowe przekąski w pracy - bakalie, marchewki, migdały

To co jesz, wpływa nie tylko na wagę, ale również na samopoczucie i wydajność w pracy. Posiłki i przekąski, które zawierają dużą ilość tłuszczu i cukru obniżają poziom energii i wywołują uczucie senności.

Wysokotłuszczowe produkty trawią się wolniej, a cukierki wywołują nagły skok poziomu cukru we krwi. Niestety, duży procent osób podejmuje złe decyzje żywieniowe w pracy, na które wpływa pośpiech i stresująca atmosfera. Na szczęście istnieje wiele szybkich, prostych i niedrogich opcji zdrowych przekąsek w pracy. Oto niektóre z propozycji:

Migdały - są doskonałym źródłem białka i zdrowego tłuszczu. Są one pełne składników odżywczych, niezbędnych dla naszego organizmu. Po pierwsze obniżają cholesterol. Zawierają dużą ilość wartościowych nienasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika oraz białka roślinnego, unikalnego i ochronnego przeciwutleniacza z rodziny fitosteroli.

Marchew – bogata w przeciwutleniacze nazwane karotenoidami. Jednym z nich jest beta-karoten, który jest gwarantem aktywnej witaminy A, odpowiadającej za zdrowe wartości marchewki. Beta-karoten ma istotne znaczenie dla poprawy odporności ciała, ochrony skóry i oczu oraz w walce z wolnymi rodnikami, które mogą być zalążkiem przewlekłych chorób. Marchew normuje poziom cukru we krwi oraz poprawia jej ogólny stan i obieg. Dodatkowo, to niepozorne wydawać by się mogło warzywo pomaga organizmowi przy stanach zapalnych, oczyszcza nerki, a także wspomaga walkę z białaczką.    

Bakalie – to doskonała alternatywa dla słodkich przekąsek. Suszone owoce są pełne składników odżywczych. W zależności od rodzaju bakali jakie spożywasz, są one bogate w: błonnik, antyoksydanty polifenolowe, kwas foliowy i inne witaminy z grupy B, wapń, magnez, cynk, selen, miedź, żelazo, potas, witaminę A, K i E oraz fosfor. Należy pamiętać, że suszone owoce mają w sobie cukier. Jednakże garstka bakali jest wystarczająca, aby zapewnić korzystne efekty bez żadnych potencjalnie negatywnych skutków ubocznych.

Zanim zaczniesz przekopywać szufladę w poszukiwaniu przekąsek lub szukać drobnych, aby kupić batona w automacie, zastanów się czy nie warto wybrać zdrowych i wartościowych zamienników!