Dodano: 2017-09-01

Ostatnie wpisy:

„Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.” – akcja w warszawskich biurowcach

Na początku września w trzech warszawskich biurowcach – FOCUS, Athina Park oraz Błękitnym Wieżowcu odbędzie się akcja edukacyjna „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.” Jej celem jest poszerzanie wiedzy na tematy związane ze zdrowym odżywianiem w pracy. Organizatorami wydarzeni będą EdukacjaŻywieniowa.PL oraz firma Take a Fruit.

Dlaczego warto jeść owoce w pracy?

W ciągu dnia pracy należy przestrzegać kilku ważnych zasad, aby zachować zdrowie, dobre samopoczucie i sylwetkę. Ważną rolę odgrywają w tym przypadku owoce i warzywa dostarczane do biur. Zwiększają one motywacje pracowników oraz poprawiają ich koncentrację. Już na początku września wiedzę na temat zdrowego żywienia w pracy będą mogli zgłębiać pracownicy trzech biurowców znajdujących się w Warszawie, które zechciały przeprowadzić u siebie projekt „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”.

Cele „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”

Kampania ma na celu szczerzenie wiedzy na temat wpływu codziennego odżywiania na nasze zdrowie, samopoczucie i wydajność w pracy. Badania żywieniowe w miejscy pracy przeprowadzone w 2016 r. pokazują, że 98% osób jest świadoma dobrego wpływu odżywiania, a tylko 7% uważa, że zdrowo się odżywia. Dlatego też zrodził się pomysł akcji „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”. Wraz z naszymi partnerami pragniemy zmieniać nawyki żywieniowe  i pokazać, że dzięki małym krokom można wiele osiągnąć – dodaje Sylwia Górzna, edukator żywieniowy i ekspert corporate wellness, właściciel projektu Edukacja Żywieniowa.PL, organizatora merytorycznego akcji.

Podczas wydarzeni rozdawane będą ulotki edukacyjne przygotowane przez specjalistów z EdukacjiŻywieniowej.PL. Każdy pracownik będzie miał również możliwość przeprowadzenia indywidualnej rozmowy z dietetykiem.

Sponsor akcji

Firma Take a Fruit, dostawca świeżych owoców i warzyw do biur jest sponsorem tego wydarzenia.

Widzimy, że wśród ludzi jest coraz większa potrzeba zdobywania wiedzy na temat zdrowia w pracy. Wraz z EdukacjąŻywieniową.PL realizujemy Razem dla Zdrowia Pracowników, program który ma na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania w biurach. „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.” to nasze kolejne wspólne dzieło. Mamy nadzieję, że projekt zostanie dobrze przyjęty i będzie kontynuowany w kolejnych biurach – komentuje Aleksandra Ośko-Woźniak prezes Take a Fruit.

Partnerem wydarzenia jest Great Place to Work – globalna firma badawcza, konsultingowa 
i szkoleniowa, która pomaga organizacjom w tworzeniu i utrzymaniu dobrych miejsc pracy.

Patronami medialnymi są: Rekruter.pl, miesięcznik Benefit oraz HRstandard.pl