Dodano: 2016-05-19

Ostatnie wpisy:

5 kroków do zdrowej pracy

  1. Zamień windę na schody

Przemieszczając się między piętrami zawsze używasz windy? Zapewne tak, bo jest szybciej, prościej, a co najważniejsze – to wymaga mniejszego wysiłku. Czas to zmienić. Postaw na schody – pomysł prosty, ale skuteczny. Wprowadzisz swoje ciało w ruch, przyśpieszysz spalanie tkanki tłuszczowej, poprawisz nastrój i pobudzisz szare komórki. Ten sposób przynosi same pozytywne skutki. Czas wdrożyć go w życie.

  1. Dwa koła zamiast czterech

Dojeżdżasz do pracy komunikacją miejską bądź samochodem? Kiedy pogoda sprzyja, warto zostawić auto w garażu i zamienić je na spacer czy rower. Jeśli odległość jest zbyt daleka, przejedź komunikacją kilka przystanków mniej i przesiądź się na rower. Nie ma wymówek, że stacji rowerowych w dużych miastach brakuje. Europa, w tym Polska, stawia na rowery – postaw na nie i Ty.

  1. Wykorzystaj benefity

Twoja firma oferuje Ci całkowite bądź częściowe finansowanie karty na siłownię? Ty natomiast po pracy wracasz do domu i odpoczywasz przed telewizorem? Tak robi wielu z nas. Jednak nie tędy droga. Wizyta na siłowni wcale nie musi być ciężka. Wystarczy krótki i systematyczny trening dostosowany do Twoich możliwości. Dzięki aktywności fizycznej zyskujesz nie tylko zgrabniejsze ciało – wbrew pozorom dodajesz mu sił i przyczyniasz się do zwiększenia efektywności w pracy.

 

  1. Zdrowe spotkania w sali konferencyjnej

Spotkaniom biznesowym zazwyczaj towarzyszą ciastka i słodkie przekąski. Sięgamy po nie bez zastanowienia. Wystarczy zamienić je na owoce i tym samym wprowadzić zdrowie do naszego pracowniczego życia. Proponując takie rozwiązanie wykażemy się nie tylko pomysłowością, ale także troską o zdrowie nasze i naszych rozmówców. Nie musisz martwić się o dostępność zdrowych przekąsek - jeśli do Twojego biura owoce dostarcza Take a Fruit na pewno ich nie zabraknie. Po prostu wyjmij z pudełka kilka pomarańczy, jabłek czy bananów, umyj je, przełóż do eleganckiego naczynia i postaw wprost na stole konferencyjnym. Twoi goście będą z pewnością mile zaskoczeni.

  1. Aerobik przed biurkiem

Naukowcy z University of California w Irvine udowodnili, że nawet najmniejsza aktywność podczas pracy poprawia jej efektywność. Wystarczy wykonać kilka ćwiczeń rozciągających ciało przez kilka minut. Potrzebujesz do tego tylko odrobinę miejsca. Badacze wykazali, że poprawia to pracę naszego mózgu, wspomaga pomysłowość, pomaga w rozwiązywaniu problemów i sprzyja procesowi zapamiętywania. Czego chcieć więcej?

 

Takie pomysłów można by mnożyć. A może przeczytałeś/aś ten tekst i przyszedł Ci do głowy inny, oryginalny pomysł na zdrowe nawyki w pracy? Może już praktykujesz go w biurze? Napisz do nas - biuro@takeafruit.pl.