Dodano: 2018-06-14

Ostatnie wpisy:

Czereśnie i wiśnie – coraz bliżej lata

Sezon na te owoce nie trwa długo, dlatego należy wykorzystać czas, w którym się pojawiają jak najlepiej. Poza świetnym smakiem zawierają wiele cennych minerałów i witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jakie właściwości mają czereśnie i wiśnie? Odpowiedź poniżej.

Czereśnie dla zdrowia

Należy pamiętać, że im ciemniejszą skórkę posiada owoc, tym więcej w nim antyoksydantów - przeciwutleniaczy, które spowalniają procesy starzenia się organizmu oraz są naturalną substancją chroniącą przed nowotworami. Kolejną ciekawostką jest to, że słodsze w smaku owoce mają działanie łagodzące dla przewodu pokarmowego oraz moczopędne. Z kolei kwaśniejsze pobudzają pracę trzustki, a także regulują prace przewodu pokarmowego, ponieważ zawierają kwasy organiczne. Czereśnie dostarczają naszemu organizmowi również dużą dawkę jodu, większą niż wiele morskich ryb. 

Ze względu na dużą zawartość potasu, owoce dobrze wpływają na pracę serca, a także pomagają w regulowaniu ciśnienia tętniczego. Polecane są również osobom cierpiącym na artretyzm, gdyż zawierają związek o nazwie cyjanidyna oraz witaminy z grupy B. Ponadto, czereśnie są bogatym źródłem witaminy C i A oraz wapnia i żelaza.

Wiśnie i ich właściwości

Owoc ten znany jest przede wszystkim ze swojego dobroczynnego wpływu na serce. To dzięki dużej zawartości potasu, błonnika, witaminy C oraz antocyjanów, które zwiększają elastyczność naczyń włosowatych, wiśnie wspomagają pracę układu sercowo-naczyniowego. Co ciekawe, owoce wiśni pomagają też w walce z bezsennością. To za sprawą znajdującej się w ich składzie melatoniny, która pełni rolę naturalnego przeciwutleniacza, natomiast w organizmie człowieka jest hormonem produkowanym w mózgu, który reguluje rytm snu.

Wiśnie polecane są również osobom zmagającym się z chorobami układu moczowego, ze względu na dużą zawartość sodu i potasu. Ponadto, owoce te są bogatym źródłem witaminy B2, C i A oraz takich składników mineralnych jak mangan, potas i miedź.

Czereśnie i wiśnie w pracy

Większość ciepłych i słonecznych dni spędzacie w pracy? Boicie się, że ominie Was sezon na te pyszne i soczyste owoce? Dzięki firmom takim jak Take a Fruit i dostawom pudełek owoców i warzyw do miejsca pracy, możecie nawet tam cieszyć się ich smakiem oraz pełnią zawartych w nich minerałów i witamin.