Dodano: 2018-02-15

Ostatnie wpisy:

Egzotyczne owoce w pracy

W środku zimy, kiedy tęsknimy za słońcem i wakacjami, idealnym rozwiązaniem na poprawienie samopoczucia będzie porcja egzotycznych owoców. Teraz, dzięki pudełkom owoców dostarczanych do biur, nawet w pracy możecie cieszyć się ich smakiem i chociaż na chwilę zapomnieć o pogodzie za oknem.

Poza popularnymi bananami, cytrusami czy ananasem, warto poznać zalety tych rzadziej spożywanych. Czy wiecie jakie właściwości ma kokos, granat i liczi? Jeśli jeszcze ich nie znacie, spieszymy z pomocą.

Kokos – dlaczego warto go jeść?

Jedną z pierwszych właściwości, o której należy wspomnieć, jest rzadko występująca grupa kwasów tłuszczowych przyspieszających przemianę materii. Kokos jest zatem idealny dla osób będących na diecie odchudzającej. Nasycone kwasy tłuszczowe zapobiegają także miażdżycy i zwiększaniu się poziomu cholesterolu. Owoc ten jest też bogatym źródłem potasu, magnezu, żelaza i kawasu foliowego, zalecanego dla kobiet w ciąży. Jego liczne zastosowania i formy spożycia (woda i mleko kokosowe, wiórki, cukier) sprawiają, że staje się on coraz bardziej popularny.

Granat i jego właściwości

Regularne jedzenie tego owocu poprawia ukrwienie i wzmacnia naczynia krwionośne, tym samym przeciwdziała chorobom układu sercowo-naczyniowego. Dzięki dużej zawartości witaminy C i beta-karotenu ma bardzo dobry wpływ na cerę – spowalnia proces starzenia, poprawia koloryt i przyspiesza gojenie ran trądzikowych. Granat jest też wskazany dla osób zmagających się z problemami trawiennymi, ze względu na dużą zawartość błonnika i kwasu cytrynowego. Jego ziarna świetnie sprawdzają się jako dodatek do wielu potraw: deserów, mięs, czy sałatek.

Liczi – wartości odżywcze

Nazywane jest również chińską śliwką. Liczi to bogate źródło potasu regulującego ciśnienie krwi i witaminy C, która wzmacnia odporność. Z licznych badań wynika również, że owoc ten ma działanie przeciwnowotworowe, między innymi dzięki zawartości antyoksydantów. Inną zaletą liczi jest zawartość polifenoli, obniżających poziom cholesterolu i zapobiegających miażdżycy.

Firma Take w Fruit w swojej ofercie posiada Pudełko Premium, w którym znajdziecie wyżej wymienione egzotyczne owoce. Taki zestaw nie tylko pięknie wygląda, ale też wspaniale smakuje.  Owoce w pracy zapewniają zdrowie i lepsze samopoczucie. Jeśli sięgniecie po nie w ciągu dnia, będziecie mieli więcej energii wieczorem. Zimną, dostarczcie swoim pracownikom trochę słońca i pamiętajcie, że zdrowie oraz dobre samopoczucie zwiększają wydajność.