Dodano: 2018-04-26

Ostatnie wpisy:

Jak czuć się lekko i zdrowo w pracy?

To właśnie w pracy spędzamy większą część dnia. Dlatego też, tak ważne jest, aby w biurze mieć dostęp do zdrowych posiłków, przekąsek i napojów. Odpowiednio zbilansowana dieta i ruch na pewno wpłyną pozytywnie na Waszą odporność, samopoczucie i wydajność. Jak zatem zadbać o komfort w biurze?

Zdrowie na talerzu

Nie od dziś wiadomo, że owoce i warzywa bardzo dobrze wpływają na pracę naszego mózgu. Zawarte w nich witaminy i minerały poprawiają koncentrację i sprawiają, że w ciągu dnia mamy więcej energii. Owoce zawierają również antyoksydanty, które usuwają z organizmu wolne rodniki, powstające między innymi wtedy, gdy odczuwamy stres. Świeże owoce i warzywa powinny być  zatem stałym elementem goszczącym w naszym menu. W pracy, gdy złapie nas głód, zamiast niezdrowych przekąsek wybierajmy smaczne, świeże owoce bądź warzywa. Ich spożywanie w ciągu dnia na pewno przełoży się na nasze zdrowie i samopoczucie. Będziemy również mieli więcej energii oraz chęci do pracy, a tym samym wzrośnie nasza produktywność.

Dawka ruchu w pracy

Nie od dziś wiadomo, że praca za biurkiem niekorzystnie wpływa na kręgosłup, stawy, a także sylwetkę. Siedząc kolejną godzinę przed komputerem, na pewno nie raz myślałaś o tym, jak zachować smukłą figurę, kiedy w ciągu dnia masz tak mało ruchu. Myślisz, że w pracy nie możesz nad nią pracować? Siedząc za biurkiem, wykonuj proste ćwiczenia, których Twoi współpracownicy nawet nie zauważą. Kolejnym sposobem jest krótki spacer po firmie oraz wybieranie schodów zamiast windy. A w drodze do pracy? Postaw na rower, rolki lub po prostu zafunduj sobie spacer. Zobaczysz, że takie działania szybko poprawią Twoje samopoczucie i sprawią, że w ciągu dnia będziesz zarażała ludzi energią.

Owoce w biurze

Dzięki firmom takim jak Take a Fruit, nawet w biurze możesz cieszyć się smakiem owoców, warzyw, smacznych bakalii i świeżych soków. Nie musisz rezygnować ze swoich zdrowych nawyków. Obecnie, coraz częściej pracodawcy, poza standardowymi benefitami, zapewniają swoim pracownikom dostawę owoców i warzyw do miejsca pracy. Takie działanie sprawia, że pracownicy czują się docenieni i mają poczucie, że pracodawcy zależy na ich zdrowiu oraz komforcie. Już teraz zapewnij swoim pracownikom dostęp do pudełek pełnych świeżych owoców i warzyw.