Dodano: 2016-09-19

Ostatnie wpisy:

Korzyści płynące z jedzenia owoców w pracy

Jeśli chcesz żeby biuro było przyjaznym miejscem dla pracowników, wybierz jedno z najmodniejszych rozwiązań na ich zmotywowanie. Najczęściej pracodawcy oferują różnego rodzaju gadżety, bony upominkowe czy karty multisport. Daj swoim pracownikom coś więcej – porcję zdrowia w postaci świeżych owoców i warzyw dostarczanych do biura.

Co może zaoferować pracodawca?

Obecnie istnieje wiele pozapłacowych form doceniania pracowników. Jedne z nich to chociażby posiłki serwowane bezpłatnie, służbowe gadżety i auta, bony upominkowe. Nową, coraz bardziej popularną formą, stają się dostawy świeżych owoców i warzyw do miejsca pracy. Ten pozapłacowy benefit to idealna forma pokazania pracownikowi, że dba się o niego, o jego zdrowie i dobre samopoczucie.

Dlaczego warto jeść zdrowo w pracy?

Zdrowy tryb życia – aktywność fizyczna i odpowiednie odżywianie są w tych czasach ważne dla wielu osób, niezależnie od wieku i płci. Dbamy o to, aby zdrowo jeść nawet będąc w pracy, dlatego też na biurkach pracowników coraz częściej, zamiast kalorycznych, słodkich i słonych przekąsek można znaleźć owoce, warzywa lub bakalie, a także jako zamiennik kawy – świeże soki. Zapewnienie przez pracodawcę dostawy owoców i warzyw do biura na pewno przełoży się na zdrowie, odporność, samopoczucie i większą wydajność pracowników. Będą oni bardziej skoncentrowani, a tym samym ich efektywność znacząco wzrośnie.

Jak zmotywować pracowników?

Na obecnym rynku pracy, czynnikiem decydującym o wyborze biura jest nie tylko wynagrodzenie. Teraz to pracownik często wybiera pracodawcę, a nie odwrotnie. Właśnie w tym momencie czynnikiem decydującym stają się pozafinansowe benefity, które jest w stanie zagwarantować pracodawca. Motywowanie pracowników to rozwijający się nurt, z którym mierzy się każdego dnia dział HR. Zarówno w dużych, jak i małych firmach bardzo modne stały się dostawy świeżych warzyw i owoców, które stanowią idealny benefit pozafinansowy dla pracowników oraz promują zdrowy styl życia.