Dodano: 2017-01-10

Ostatnie wpisy:

Pracownik i pracodawca a soki w biurze

 

 

W obecnych czasach bardzo popularny jest zdrowy tryb życia, natomiast w biurach często możemy spotkać się z filozofią well being. Chcąc doganiać ten trend, firmy zaczynają oferować swoim pracownikom nie tylko karty multisport czy firmowe gadżety, ale także zapewniają im dostawę świeżych owoców do biur.

Eksperci radzą spożywać dziewięć porcji owoców i warzyw dziennie. Jednak, ponieważ żyjemy w ciągłym pędzie często nie mamy czasu, aby spożywać tę zalecaną dawkę. Soki to idealne rozwiązanie w tej sytuacji, gdyż ich wypicie zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

Poniżej przedstawiamy trzy powody, dla których warto włączyć soki owocowo-warzywne do swojego menu:

  1. Składniki odżywcze zawarte w sokach nasz organizm przyswaja lepiej, a ponieważ złe odżywianie sprawia, że nasze trawienie jest słabsze, soki to idealne rozwiązanie.
  2. Nawet osoby, które traktują jedzenie owoców i warzyw jako przymus, dzięki sokom przekonają się, że ich jedzenie nie musi być monotonne. 
  3. Soki są idealnym rozwiązaniem na zróżnicowanie diety. Możemy dowolnie miksować owoce i warzywa, które najbardziej lubimy.

Jedną z korzyści płynących z picia soków jest to, że pomagają one pozbyć się toksyn z organizmu. Ponadto, poprawiają odporność  i dotleniają mózg. Picie soków sprawia również, że mamy więcej energii, dzięki zawartych w nich witaminach i minerałach. Ma ono tez bardzo dobry wpływ na naszą cerę, gdyż zawarte w nich składniki zwiększają produkcję kolagenu, który pomaga walczyć ze starzeniem się skóry.

Warto zastąpić wysokokaloryczne przekąski świeżymi i zdrowymi sokami. Dzięki dostawom soków do biur, pracownicy otrzymają zdrowy i pożywny posiłek, a pracodawcy na pewno zauważą większą wydajność i efektywność wśród swoich pracowników.

Noworoczne postanowienia w biurze

Początek nowego roku to idealny moment na spisanie postanowień i podsumowanie starego roku. Również w firmach podejmowane są nowe wyzwania. W nowym roku zachęcamy do rozpoczęcia zdrowego stylu życia i wprowadzenie ich nawet w miejscach pracy – dostawa świeżych owoców i warzyw będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czuj się zdrowo w pracy

Sposób naszego odżywiania wpływa na efektywność w pracy. Pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że jeśli zapewnią pracownikom dostęp do zdrowej żywności, zyskają pracownika, który będzie bardziej efektywny. Nowy rok to dobry czas na wprowadzenie w firmie zmian i postawienie na zdrowie.