Dodano: 2018-03-19

Ostatnie wpisy:

Soki owocowo-warzywne – zdrowie na wiosnę

Zbliża się czas, w którym robimy porządki nie tylko w naszych szafach i domach, ale także w naszym organizmie. Początek wiosny to idealny moment na włączenie do naszej diety soków owocowo-warzywnych, które pozwolą nam przywitać wiosnę z nową energią i zdrowiem. O zaletach, jakie niesie za sobą ich picie przeczytacie w poniższym artykule.

Zacznij  zdrowo

Po zimie często czujemy się zmęczeni i ociężali, brakuje nam też słońca i ruchu. Zmiany najlepiej zacząć od pozbywania się złych nawyków żywieniowych, a idealnym sposobem na to jest picie świeżych i zdrowych soków owocowo-warzywnych. Postaraj się zastąpić nimi kawę i herbatę. Kawa, przez swoje niskie pH, zakwasza organizm, natomiast soki przywracają stan zasadowy, przez co nasz układ pokarmowy funkcjonuje prawidłowo. Takie rozwiązanie jest też świetną alternatywą dla zabieganych osób, które nie mają czasu na spożywanie zalecanej przez ekspertów dziennej dawki owoców i warzyw – wypicie gotowego soku zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Również składki odżywcze w nich zawarte są lepiej przyswajalne, co jest ważne, ponieważ przez złe nawyki żywieniowe nasze trawienie jest osłabione, przez co nie przyswajamy wszystkich cennych wartości odżywczych zawartych w owocach i warzywach.

Dlaczego warto?

Picie soków owocowo-warzywnych ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Dzięki nim cera i włosy wyglądają zdrowo i promiennie, a także poprawia się nasze samopoczucie i koncentracja. Dodatkowo, pijąc takie soki dostarczamy organizmowi składników, które hamują powstawanie wolnych rodników i dotleniają komórki. Wprowadzenie do naszego menu soków, nie tylko pozwoli zrzucić kilka zbędnych kilogramów oraz pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, ale także bardzo dobrze wpłynie na nasze ogólne samopoczucie – będziemy mieli znacznie więcej energii. Włączenie soków do naszego codziennego menu to również idealny motywacja do rozpoczęcia zdrowego stylu życia. Soki owocowo-warzywne zróżnicują naszą dietę. Możemy robić bardzo wiele kombinacji, dodawać owoce i warzywa, których nigdy wcześniej nie próbowaliśmy i łączyć składniki w dowolny sposób.

Dostawa soków

Take a Fruit to firma, która dostarcza do biur, na terenie większych polskich miast, nie tylko pudełka owoców i bakalie, ale także świeże soki owocowo-warzywne. Dzięki temu nawet w pracy nie będziecie musieli martwić się o przygotowywanie soków.