Dodano: 2016-10-10

Ostatnie wpisy:

Sposoby na motywowanie pracowników

Obecna sytuacja na rynku pracy często nazywana jest przez ekspertów rynkiem pracownika. Firmy coraz częściej mają problem, by znaleźć odpowiedniego pracownika – wykształconego i doświadczonego. Działy HR próbują ustalać jakie są oczekiwania pracowników od potencjalnych pracodawców i jakie pozafinansowe motywacje mogą skłonić ich do rekrutowania do danej firmy. Chcąc pozyskać wartościowego pracownika, firmy powinny budować pozytywny wizerunek. Jednym ze sposobów są owoce w pracy – trend który przyjął się w wielu miejscach pracy. Jakiej jeszcze benefity może zapewnić pracodawca:

  1. Pozapłacowe dodatki do pensji

Najpopularniejszymi sposobami na motywowanie pracowników są: bezpłatna opieka zdrowotna, karty multisport, samochód i gadżety służbowe. W wielu firmach w Polsce i na świecie coraz popularniejsze staje się zachęcanie potencjalnych pracowników poprzez rzeczy przydatne dla zdrowia i rozwijające, takie jak różnego rodzaju warsztaty, masaże czy sesje rzucania palenia.

  1. Bezpłatne posiłki

Są one komunikatem, który mówi że pracodawca dba o zdrowie i dobre samopoczucie swojego pracownika. Obecnie wiele firma zapewnia dostawy do biur świeżych owoców i warzyw oraz darmowe lunche i kanapki.

  1. Kreatywna przestrzeń

Wnętrze biura jest wizytówką firmy. Im ciekawej zaaranżowane, tym lepszy tworzy wizerunek w oczach kandydatów. Nie każdy chce pracować w open space i monotonnie zaprojektowanym wnętrzu. Warto zatem postawić na przestronność o kreatywność oraz komfort pracowników, a także wydzielić przestrzeń do pracy i do relaksu.

Motywowanie pracowników jest obecnie dużym wyzwaniem dla HR-owców i właścicieli firm. Rynek pracy cały czas rośnie w siłę, a to oznacza, że rozpoczęła się walka o odpowiednich kandydatów. Wyżej wymienione pozapłacowe benefity pracownicze na pewno pomogą w pozyskaniu najlepszych pracowników.