Dodano: 2016-05-12

Ostatnie wpisy:

Zdrowie pracowników – akcja Take a Fruit i EdukacjiŻyweniowej.PL

Projekt Take a Fruit i EdukacjiŻywieniowej.PL ma na celu edukowanie pracodawców i pracowników na tematy związane ze zdrowym stylem życia w pracy i nie tylko.

Kiedyś to produkty zbożowe uważane były za podstawę żywienia, jednak to owoce i warzywa zajęły ich miejsce – komentuje Aleksandra Ośko, prezes Take a FruitTworząc tę akcję, chcemy przekazywać ludziom wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, ponieważ widzimy, że wśród pracowników istnieje duża potrzeba zdobywania takiej wiedzy. Również pracodawcy dostrzegają, jak ważne jest edukowanie pracowników w tym temacie i zapewnianie im dostępu do świeżych owoców i warzyw w biurach.

Potrzeby te stały się inspiracją do podjęcia przez Take a Fruit współpracy z EdukacjąŻywieniową.PL, ponieważ jest to dobra droga, aby wpływać realnie na poprawę samopoczucia i zdrowa w pracy.

Owoce i warzywa stanowią podstawę dla równowagi naszego organizmu. Cały czas jednak spożywamy ich za mało. Dlatego też chcemy szerzyć ten trend wśród ludzi –  komentują specjalistki EdukacjiŻywieniowej.PL. Zbilansowana dieta powinna być częścią naszego zdrowego stylu życia. Chcemy zatem edukować ludzi i podpowiadać im, jak duży wpływ na nasze zdrowie i pracę ma zdrowe odżywianie.

Jakie są nasze cele?

Projekt Take a Fruit i EdukacjiŻywieniowej.PL to będzie obejmował programy szkoleniowe oraz dostarczał gotowych rozwiązań – produktów dla pracowników. Pracownicy będą otrzymywali owoce i warzywa do miejsc pracy, a także będą mogli wziąć udział w warsztatach, które poprowadzi Sylwia Górzna – doradca żywieniowy oraz Magdalena Kopała – dietetyk kliniczny z EdukacjiŻywieniowej.PL. Uczestnicy otrzymają wiedzę o tym, jakie posiłki najlepiej spożywać w ciągu dnia, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz zestaw przepisów.