Dodano: 2018-01-04

Ostatnie wpisy:

Zdrowie w nowym roku

W święta i Sylwestra przestajemy liczyć kalorie. Po czasie jedzenia niezdrowych i wysokokalorycznych posiłków warto zrobić postanowienia noworoczne i uwzględnić w nich zdrowe odżywianie oraz więcej ruchu. Również w pracy nie musicie rezygnować ze swoich postanowień. Owoce i warzywa dostarczane do biur pomogą utrzymać wam zdrowy tryb życia.

Ruszaj się w pracy

W pracy spędzamy czas głównie przed komputerem, dlatego ilość ruchu jest bardzo ograniczona. Zadbaj więc o to, aby samemu dostarczyć sobie jego odpowiednią ilość – wybierz schody zamiast windy, zrób sobie krótki spacer po biurze. Nawet te małe czynności usprawnią twoje krążenie i sprawią, że poczujesz się lepiej. Także przy biurku możesz wykonywać ćwiczenia, które są proste, ale przynoszą efekty. W ten sposób dotlenisz mózg i wzmocnisz mięśnie, a twoja wydajność znacząco wzrośnie.

Zacznij nowy rok zdrowo

Złe nawyki żywieniowe i nieodpowiednia ilość ruchu wpływają negatywnie na zdrowie i samopoczucie. Pęd życia sprawia, że nie mamy czasu na przygotowywanie sobie posiłków, jemy w biegu. W nowym roku postaw więc na dbanie o siebie i wprowadź w życie dobre nawyki. Pij więcej wody, jedz regularnie, zastąp kawę sokami owocowymi, a niezdrowe przekąski bakaliami i suszonymi owocami. W utrzymaniu postanowień pomoże dostawa owoców i warzyw do biura.

Czuj się zdrowo, wyglądaj dobrze

Odżywiając się źle nie tylko przybieramy na wadze, ale także mamy mniej energii, jesteśmy mniej skoncentrowaniu i rozdrażnieni. Większość dnia spędzamy w pracy, dlatego postarajmy się, aby to właśnie tam mieć dostęp do zdrowych napojów i posiłków.

Jeśli zaczniesz wprowadzać zdrowe nawyki już teraz, pierwsze efekty zobaczysz już po miesiącu!