Dodano: 2016-08-23

Ostatnie wpisy:

Zdrowo w pracy

Owoce i warzywa są pełne składników odżywczych, które wspaniale wpływają na nasze zdrowie. Ich zaletą jest to, że możemy spożywać je zarówno w surowej postaci, jak i w wielu innych formach: gotowane, pieczone lub w postaci płynnej, jako soki.

Owoce dla pracowników

Niemal na każdym kontynencie owoce i warzywa pracy są już normą, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z ich dobroczynnego wpływu na zdrowie. Pracownicy zastępują niezdrowe przekąski świeżymi owocami i warzywami. Nurt employer brandingu rozwija się również bardzo dobrze w naszym kraju. Dostawa owoców i warzyw do biur to obecnie lepsza motywacja dla pracowników niż posiłki w stołówce.

Idealna przekąska

Dlaczego owoce i warzywa są idealną przekąską nie tylko w pracy? Ponieważ są bogatym źródłem witamin i minerałów. Poniżej przedstawiamy niektóre z ich zalet.

Lekkość: są dużo lepsze niż tłuste i ciężkostrawne posiłki, wywołujące zmęczenie i otyłość. Owoce i warzywa sprawią, że będziesz czuł się lekko i zdrowo

Błonnik: są źródłem błonnika, który należy wprowadzić na stałe do swojej diety, aby utrzymać nasz układ trawienny w dobrym stanie.

Nastrój: mówi się, że jedzenie czekolady wydziela endorfiny, jednak owoce i warzywa sprawiają, że nie tylko czujemy się szczęśliwsi, ale też zdrowsi.

Czujność: mają świetny wpływ na pracę naszego mózgu. Dzięki nim jesteśmy bardziej skoncentrowani i wydajni.

Energia: kiedy w pracy poczujemy zmęczenie sięgnijmy po owoce. W przeciwieństwie do czekolady, która jest tylko chwilowym doładowaniem energii, owoce dostarczą jej nam na bardzo długi czas.

Kontrola wagi: brak ruchu w pracy i podjadanie sprawiają, że przybieramy na wadze. Zastąpienie niezdrowych przekąsek owocami sprawi, że nie będziemy musieli się martwić dodatkowymi kilogramami.

Produktywność: dzięki dawce owoców i warzyw w pracy z pewnością zauważymy wzrost wydajności. Wpływają one równie dobrze na nasz nastrój i zaangażowanie.

Zdrowie do biura

Owoce i warzywa w pracy sprawiają, że wśród pracowników widoczny jest wzrost produktywności, co tylko potwierdza wśród pracodawców, jak ważne jest zapewnienie im dostępu do świeżych owoców i warzyw w miejscu pracy. Jeśli jeszcze nie otrzymujecie dostaw do biur, warto przekonać swojego pracodawcę, że to świetny sposób na zmotywowanie do pracy i poprawa wydajności.