Dodano: 2018-04-17

Ostatnie wpisy:

Zielone koktajle na wiosenne dni

Kiedy lato zbliża się wielkimi krokami, a temperatury są coraz wyższe, każdy z nas chce czuć się lekko i zdrowo. Jaki sposób jest najlepszy? Picie owocowo-warzywnych zielonych koktajli. Dowiedz się, jakie właściwości posiadają  i dlaczego warto włączyć je do codziennej diety.

Bądź fit

Zielone koktajle zdobywają coraz więcej zwolenników. Nie są skomplikowane w przygotowaniu i posiadają liczne wartości odżywcze. Powinien pić je każdy, kto dba o swoją sylwetkę, ponieważ zawierają mało kalorii, a przy tym są pożywne. Zielone warzywa i owoce zawierają błonnik, który sprawia, że czujemy się najedzeni i nie odczuwamy łaknienia. Są również łatwiejsze do strawienia, przez co poleca się je osobom, które mają kłopoty z trawieniem. Ich przygotowanie i spożycie jest też mniej czasochłonne niż jedzenie zalecanej dziennej dawki zielonych owoców i warzyw. Koktajl owocowy możesz mieć przy sobie nawet w drodze do biura. W pracy natomiast możesz zastąpić nim w kawę czy herbatę.

Zyskaj energię

Ich wartość odżywczą zawdzięczamy temu, że są przygotowywane z surowych składników, zatrzymując w ten sposób wszystkie cenne substancje, które są zabijane w procesie gotowania. Zielone koktajle to także źródło wielu witamin, błonnika i przeciwutleniaczy. Ponadto, sprawiają że mamy więcej energii, a nasza cera i włosy są zdrowe i lśniące. Zastępując niezdrowe przekąski oraz kawę koktajlami owocowo-warzywnymi szybko zauważysz przypływ energii, zwiększoną odporność oraz poprawę stanu cery. Regularne spożywanie sprawi, że skóra stanie się jędrniejsza, lśniąca, a wszelkie niedoskonałości przestaną być uciążliwym problemem.

Postaw na różnorodność

Wiele osób jest uprzedzonych do jedzenia zielonych warzyw i owoców. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci o ich właściwościach i pokazywać, że mogą świetnie smakować. Zaletą koktajli jest to, że ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu. Nawet w pracy możesz cieszyć się ich smakiem, dzięki firmom takim jak Take a Fruit, które dostarczają do biur świeże owoce, warzywa, soki oraz bakalie. Zielonymi koktajlami nie sposób się znudzić, ponieważ różnorodność składników, z których możemy je przygotowywać jest bardzo duża. Na pewno każdy znajdzie połącznie i smak, który najbardziej mu odpowiada.