Dodano: 2017-06-12

Ostatnie wpisy:

Dostawa owoców do biur i inne benefity w polskich miastach

W ciągu ostatnich dwudziestu lat Polska zmieniła się niewyobrażalnie. Począwszy od rozwoju gospodarki, rozkwicie międzynarodowego biznesu, postrzegania innych kultur, nowych miejsc pracy a na dbaniu o zdrowie kończąc. Jak rozwój dużych polskich miast wpłynął na motywację i dbanie o dobre samopoczucie pracowników? 

Katowice – rywalizacja wśród pracodawców

O tym, jak Katowice zmieniły się na przestrzeni lat świadczą inwestycje, które przekształcają miasto w europejską metropolię. Katowice wybudowało imponujące budynki, m.in. Salę koncertową NOSPRW, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Muzeum Śląskie, budynki mieszkalne a także liczne biurowce. Wzrosła również świadomość pracodawców. W aglomeracji śląskiej żyje obecnie do 3,5 mln osób, dlatego pracodawcy przyciągają pracowników oferując im różne benefity – dofinansowania do obiadów, karty multisport. Coraz bardziej popularna staje się również dostawa owoców w Katowicach, dzięki której do śląskich biur trafiają świeże i pyszne owoce.

Kraków – biura z widokiem na zabytki

Kraków od dawna ma ustabilizowaną pozycję przyjaznego miasta. Niegdyś stolica Polski, teraz przykuwa uwagę ze względu na historię oraz piękne zabytki. Kraków jest uważany za jedno z najlepszych miast do studiowania, a nazwanie go kolebką nauki, edukacji i rozwoju nie będzie przesadą. Kraków rozwija się bezustannie i dlatego właśnie duże światowe korporacje otwierają tam biura. W stolicy Małopolski na dobre zadomowiły się takie firmy jak IBM, Epam Systems, Shell, Capgemini, Luxoft, IBM, Nokia, Lufthansa czy Rolls-Royce. Wraz z pojawieniem się w Krakowie nowych firm wzrosła świadomość i dbałość o dobro pracownika. Zachodnie standardy oferują darmową opiekę medyczną, dofinansowania do posiłków czy dojazdów, kraty mulisport czy dostawę owoców do biur w Krakowie.       

Lublin – coraz bardziej biznesowy

Lublin, jako część Polski wschodniej określany jest często jako miasto bez perspektyw. Sytuacja jednak się zmienia i Lublin przeżywa prawdziwą przemianę. Od końca lat dziewięćdziesiątych w mieście przybywa nowych inwestycji. Na przestrzeni kilkunastu lat powstała Arena Lublin, Centrum Spotkania Kultur, Aqua Park oraz lubelskie Lotnisko. W przyszłości w Lublinie powstaną inne duże inwestycje, m.in. Centrum Elektromobilności, IKEA czy centrum biurowe City Center. Wraz z rozwojem i otwarciem nowych miejsc pracy przez znane firmy, miasto stara się przyciągnąć wyjeżdzających masowo studentów. Dostawa owoców w Lublinie, czyli świeże owoce w biurze, zagraniczne szkolenia, kursy językowe - to tylko wybrane udogodnienia i benefity, które mają zachęcić nowych pracowników.  

Rzeszów – zagłębie informatyczne

Z całej listy wymienionych tutaj miast, Rzeszów przeszedł największą transformację. W różnych zestawieniach Rzeszów plasuje się w czołówce miast, które z perspektywą dynamicznego rozwoju. Stolica podkarpacia określana jest również mianem miasta innowacji. To właśnie tam znajduje się Dolina Lotnicza, swoją siedzibę ma Asseco oraz istnieje Informatyka Podkarpacka - stowarzyszenie kilkunastu firm informatycznych. Rzeszów plasuje się również wysoko pod względem zasobu kapitału ludzkiego. Wśród miast europejskich, właśnie w stolicy podkarpacia na 1000 mieszkańców przypada najwięcej studentów. Również w tej części Polski pracodawcy, mimo dużej liczby potencjalnych pracowników, szukają dodatkowej zachęty i argumentów za wybraniem ich firmy spośród innych. Budują przyjazną atmosferę pracy m.in. poprzez aranżowanie kreatywnych przestrzeni biurowych, zakup kart multisport czy dostawą owoców w Rzeszowie.            

Wrocław – polski ośrodek biznesu

Wrocław ze względu na bliskość granicy bardzo upodabnia się do wielkich, zachodnich miast. Największe zmiany, jakie można zaobserwować to silny rozwój centrów handlowych oraz biurowców. Sektor usług biznesowych bardzo chętnie lokalizuje kreatywnie przestrzenie w stolicy Dolnego Śląska, umacniając pozycję Wrocławia wśród polskich ośrodków biznesowych. Ze względu na silną koncentrację wielu firm w jednym miejscu, w mieście następuje rozwój usług skierowanych do pracowników. Począwszy od sprofilowanych kursów specjalistycznych, dietetycznych cateringów, na dostawie owoców we Wrocławiu kończąc.

Rozwój miast niewątpliwe przekłada się na zmianę postrzegania pracy i samych pracowników. Duży udział w tym procesie ma również wprowadzenie zachodniego podejścia do pracy i filozofii well – being. Postęp nie ogranicza się tylko do Warszawy, która pretenduje do miana wielokulturowej stolicy, ale również do mniejszych miast. Równie dobrze rozwiniętych. Zanim pracownicy uwierzą w wizję firmy lub jej sukces, muszą poczuć, że każdy z nich jest wyjątkową i niepowtarzalną jednostką. Tylko wtedy, gdy firma pokaże pracownikowi, jak bardzo go ceni, może osiągnąć nie jeden sukces.