Dodano: 2021-06-21

Ostatnie wpisy:

Jak wypromować owoce w pracy?

Regularne jedzenie odpowiedniej ilości warzyw i owoców ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Warto głośno o tym mówić, zwłaszcza że 2021 roku został ogłoszony Światowym Rokiem Warzyw i Owoców przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Prawidłowe nawyki zywieniowe są ogromne ważne, ale nie tylko w domu. Równie ważne jest to, jak odzywiamy się w pracy, bo przecież tam spędzamy często połowę dnia lub nawet więcej. Kształtowanie zdrowych nawyków wpływa na dobre samopuczucie całego zespołu, zwiększa motywację do pracy, zmniejsza liczbę zwolnień lekarskich.

Chociaz korzyści z dostrczania pracownikom owoców do biu są powszechnie znane, wciąż nie kazdy ma przekonanie do takigo zywieniowego benefitu. Zdarzają się także sytuacje, gdy pracownicy mają zapewnione owoce, warzywa czy inne zdrowe przekąski w pracowniczej kuchni, stołówce albo innym miejscu, a jednak nie korzystają z tej formy wsparcia. Jak zatem skutecznie wypromowac owoce w pracy?

Plakaty informacyjne - umieszczenie ich w widocznym miejscu zwiększa prawdopodobieństwo, że każdy dowie się o tym, kiedy i gdzie można znaleźc świeże owoce od pracodawcy. 

Komunikacja online - może mieć różną formę - na przykład ogłoszenia w intranecie, mailingu do grupy pracowników, a także elektronicznego plakatu wyświetlanego na ekranie telewizora czy telebimu w widocznym miejscu.

 

Wizyta dietetyka w frmie - nic tak nie działa na wyobraźnię jak szczera rozmowa z osobą, która jest specjalistą w swojej dziedzinie. Wizyty dietetyków mogą znakomicie wspierać promocję zdrowych benefitów. Specjaliści potrafią w przystępny sposób przekazywać fachową wiedzę, rozmprawiać się z mitami na temat diet, odpowiadac na trudne pytania i inspirować do prozdrowotnych zmian. Warto podkreślić, że z udziałem dietetyków można zorganizować nawet firmowy dzień zdrowia w postaci eventu. W trakcie wydarzenia chętni pracownicy mogą nie tylko się zważyć i obliczyć wskaźnik BMI, ale także za pomocą specjalistycznych urządzeń przeprowadzić analizę składu ciała - poznać wiek metaboliczny, poziom tłuszczu czy wody w organiźmie. 

Jeśli interesują Cię spotkania z dietetykiem w formie i kompleskowe programy żywieniowe po więcej informacji zapraszamy na stronę https://wellnessfirma.pl/

Na pewno warto próbować różnych sposobów na to, aby wypromować zdrowe odżywianie. Nie wystarczy dostarczać owoce do biura - równie wazna jest szeroko pojęta edukacja żywieniowa w pracy!