Dodano: 2016-11-28

Ostatnie wpisy:

Krojona marchewka sprzymierzeńcem w walce zimową aurą

Chłodne wieczory, deszcz, opady śniegu - to znak że zima zawitała u nas na dobre. Podczas tej szczególnej pory roku nasz organizm przystosowuje się do zmian pogodowych. Temperatura i zapadający coraz szybciej zmrok nie sprzyjają naszemu nastrojowi. Gdzie szukać sprzymierzeńców w walce z senną aurą?

Prawie każdy z nas, gdy dopada go przygnębiający nastrój a pogoda nie sprzyja aby wyjść z domu, coraz częściej sięga po smakołyki i gotowe przekąski. Najczęściej są to wysokokaloryczne i ciężkostrawne dania, które sprawiają, że czujemy się ospali i ociężali.

Gdy dopada nas zimowa chandra, warto sięgnąć po zdrowe i lekkostrawne przekąski. Nasza dieta powinna być pełna w wartościowe i energetyczne składniki. Takim sprzymierzeńcem w walce z zimową aurą może być krojona marchewka!

Oto pięć powodów, dla których krojona marchewka to idealny lek na zimowe przesilenie:

  • Walczy z komórkami nowotworowymi – związki chemiczne zawarte w marchwi zmniejszają ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów i innych chorób przewlekłych.
  • Obfitość młodości – duża ilość przeciwutleniaczy, które zawiera usuwa z organizmu wolne rodniki, które uszkadzają zdrowe komórki i prowadzą do przedwczesnego starzenia się organizmu.
  • Dba o wzrok – marchew jest bogata w witaminę A, której właściwości powodują tworzenia rodopsyny – substancji wpływającej na dobre widzenie.
  • Naturalnie czyści zęby – ze względu na swoją twardość i konsystencję marchew oczyszcza zęby z osadu nazębnego. Owoce i warzywa wzmagają produkcję śliny, która powstrzymuje tworzenie płytki nazębnej do której przywiera brud.
  • Łatwo dostępny produkt – marchew jest dostępna przez cały rok. Korzyści jakie oferuje to warzywo, w porównaniu do sezonowości, stawiają go wysoko w odżywczym zestawieniu.

Czy to nie są wystarczające powody, dla których krojona marchewka jest idealnym sprzymierzeńcem w walce z zimową aurą? Najważniejsze jest to, że jest ona gwarantem zdrowia w okresie kiedy nasza odporność jest szczególnie narażona na drobnoustroje, a właśnie na tym zależy każdemu z nas.