Dodano: 2018-03-05

Ostatnie wpisy:

Owoce w pracy jako czynnik motywujący pracowników

Chcąc zmotywować pracowników, pracodawcy używają wielu metod: karty multisport, dofinansowania do posiłków czy pakiet usług medycznych. Jednak w czasach mody na zdrowe odżywianie, owoce i warzywa dostarczane pracownikom do biura są jednym z najlepszych rozwiązań.

Samopoczucie w pracy

Większość dnia spędzamy siedząc przed komputerem, co powoduje, że nie mamy możliwości zapewnienia sobie odpowiedniej dawki ruchu. Siedzący tryb życia może zatem niekorzystnie wpływać na naszą sylwetkę oraz samopoczucie. Do tego dochodzi brak czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków do pracy, które często zastępujemy niezdrowymi przekąsami bądź kalorycznymi, tłustymi posiłkami zamawianymi na mieście. Wszystko to wpływa niekorzystnie na naszą figurę, ale także na koncentrację, wydajność i ogólne samopoczucie.

Owoce i warzywa dla pracowników spożywane regularnie poprawiają naszą odporność, pozwalają utrzymać prawidłową masę ciała oraz dobrze wpływają na jakoś naszej pracy. Wtedy też jesteśmy w mniejszym stopniu podatni na stres i odczuwamy mniejsze zmęczenie.

Edukowanie pracowników

Kiedy już zrobimy pierwszy krok i zapewnimy naszym pracownikom dostęp do świeżych owoców i warzyw oraz zdrowych przekąsek w postaci bakalii, warto również zadbać o poszerzanie ich wiedzy w zakresie zdrowego odżywiania. Dobrym sposobem jest organizowanie warsztatów, na których pracownicy zyskają wiedzę na tematy związane ze zdrowym odżywianiem, o tym jak odpowiedni dobór posiłków wpływa na ich wydajność oraz jak w ciągłym biegu znaleźć czas na przygotowywanie zdrowej żywności i aktywność fizyczną.

Organizowanie takie eventów pokazuje, że pracodawcy zależy na pracownikach, co jest dodatkowym czynnikiem motywującym i wpływającym na jakość wykonywanych zadań. Działania takie budują również dobre relacje między pracownikami i pracodawcą.

Owoce dla pracowników - dostawa

Obecnie w wielu większych miastach w Polsce, do biur regularnie dostarczane są świeże owoce i warzywa, bakalie oraz naturalne soki. Ten trend, który praktykowany jest również w wielu innych krajach, pokazuje, że zdrowie i samopoczucie jest dla nas coraz ważniejsze i cały czas chcemy zdobywać wiedzę w tym zakresie.

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i wydajność swoich pracowników, skorzystaj z ofert Take a Fruit i zamów pudełka świeżych owoców i warzyw do miejsca pracy.