Dodano: 2021-07-16

Ostatnie wpisy:

Owocowy czwartek czy środa? Kiedy warto zamówić dostawę do biura?

Regularnie dostarczanie owoców dla pracowników to jeden z najprostszych i niejdnocześnie najtańszych sposobów na to, żeby zadbać o zdrowie i właściwe nawtki żywieniowe w miejscu pracy. W biurowym żargonie funkcjonuje określenie "owocowe czwartki". Ale czy skrzynka z owocami może dotrzeć także w inny dzień tygodnia? Oczywiście, że tak!

Owocowy czwartek może być także w środę albo we wtorek. To tak samo oczywiste jak fakt, że "Pan kanapka" sprzedaje też sałatki i zestawy obiadowe. 

Kiedy zatem powinna odbywać się dostawa owoców do biura?

Zakładając, że zapewnienie świeżych przekąsek do pracy to benefit dla pracownika, najlepiej zapytać o to samych zainteresowanych. 
Ludzie lubią mieć wpływ na miejsce swojego zatrudnienia i to, co się tam dzieje. Pytanie o opinię to forma docenienia. Zwłaszcza, że  warunki owocowej dostawy obejmują także kilka innych kwestii poza dniem i godziną dotarcia owoców. 
Skrzynki owocowo-warzywne dla pracowników różnią się wielkością i składem. Do świeżych owoców można dołączyć także tłoczone soki, bakalie, warzywa krojone. 

A może codzienne dostawy owoców?

W wielu dużych firmach jest praktykowane także takie rozwiązanie! W ten sposób nie trzeba kalkulować i wcześniej przychodzić do pracy, aby wybrać ze krzynki ulubiony owoc! Owocowe wsparcie może być nawet codziennie, a koszty takie przedsięwzięcia nie są przecież duże. Zwłaszcza, że dzięki temu możemy zadbać o zdrowie pracowników i zmniejszyć liczbę absencji chorobowych.