Dodano: 2016-04-12

Ostatnie wpisy:

Truskawkowa magia

Jak co roku czekamy na ich powrót. Kiedy wymarzone truskawki pojawią się w naszych domach i biurach nieustannie po nie sięgamy. Poza cudownym smakiem dostarczają naszemu organizmowi właściwości lecznicze i odżywcze. Czy wiecie o nich wszystko?

 

Witaminowy raj

Wydawać się może, że truskawka nie różni się bogactwem składników odżywczych od innych owoców. Nic bardziej mylnego. Mając ten owoc na swoim biurku podczas pracy dostarczasz swojemu organizmowi nie tylko mnóstwo witamin. Okazuje się, że w nich znajdziemy najwięcej właściwości leczniczych.

Są one doskonałym magazynem witaminy C, B2, B3 oraz A i E. Znajdziemy w nich także bogate zasoby fosforu i krzemu, które wzmacniają skórę włosy i paznokcie. Dzięki niezwykle wysokiej ilości magnezu wapnia i cynku, zadbają o nasz układ nerwowy podczas pracy a mangan zapobiegnie zmęczeniu i poprawi pamięć. To kolejny dowód na to, że stanowią one ważne miejsce na naszym pracowniczym biurku.

Totalne odkwaszenie

Zasadotwórczość – to kolejna właściwość tej pyszności, o której mało kto wie. Głównymi powodami zakwaszenia organizmu jest stres i brak ruchu. Te z kolei najczęściej towarzyszą nam w pracy. Dlatego też warto sięgnąć zabrać na swoje biurko pyszny kosz owoców, pełny truskawek.

Precz z cholesterolem

Naukowcy udowodnili, że w truskawkach znajdują się substancje, które podwyższają poziom „dobrego cholesterolu” tym samym eliminując ten szkodliwy. Z jego wysokim wskaźnikiem boryka się ogromna ilość Polaków, stąd też, jeśli nawet sami nie mamy z nim problemu, warto mu zapobiegać. Dzięki spożywaniu truskawek obniżmy także ryzyko miażdżycy, zawału a także wielu innych schorzeń układu krążenia. Dzieje się tak dzięki temu, że po zjedzeniu truskawki w naszej krwi wzrasta liczba przeciwutleniaczy, które wzmacniają nasz system immunologiczny.

 

Wpływ truskawek na zdrowie nie ogranicza się tylko do działania antyrakowego, odkwaszającego i wzmacniającego serce.  To także idealny sposób na chwilę zapomnienia w pracy, dodatek do lekkiego posiłku, czy po prostu sprawienie sobie małej przyjemności.

Kto ma ochotę na truskawkę w pracy?