Dodano: 2016-07-18

Ostatnie wpisy:

Upalne biuro – jak przetrwać?

Ochładzaj się

Jeśli masz w pracy klimatyzację bądź wiatrak, skorzystaj z niego bez wahania. Warto także pamiętać o  chłodzeniu twarzy, rąk i nadgarstków zimną wodą. Lepiej unikać lodowatej wody, gdyż wtedy różnica temperatur może być zbyt duża. Tu doskonale sprawdzi się zakup wody termalnej, którą można spryskać ciało i twarz.

Niezbędne nawadnianie

Nie zapominaj o nawadnianiu organizmu – to niezwykle istotne. Według lekarzy każdy z nas powinien wypijać dziennie ok 1,5 l wody, a w upały nawet 3 litry. Dlatego też, podczas tych szczególnie ciepłych dni nie możemy zapominać o płynach. Jeśli nudzi nas smak wody, a w większości przypadków zapewne tak jest, sięgnijmy po naturalne i świeże soki owocowe od Take a Fruit, które codziennie rano dowozimy do Waszych biur. Najważniejsze, żeby nie pić żadnych sztucznych napojów, w których zawarty jest wyłącznie cukier. Jeśli masz owoce w biurze dodaj je do wody i stwórz sam zdrowy, odżywczy napój.

Nie zapominaj o jedzeniu

Kiedy jest ciepło rzadziej odczuwamy głód. Fala upałów powoduje, że bardzo często zapominamy o jedzeniu. A przecież nasz organizm potrzebuje posiłku tak samo jak w te chłodniejsze dni. Pamiętajmy zatem o tym, aby jeść. Oczywiście możemy zmniejszyć porcję, jednak dostarczajmy naszemu organizmowi tyle samo wartości odżywczych, co w inne dni. I tutaj właśnie na pomoc przychodzą owoce do biur – w upalne dni sięgaj po nie jak najczęściej. Nie tylko zaspokoją lekki głód i dodadzą dawkę właściwości odżywczych. Większość z nich uzupełni także płyny w naszym organizmie, które są kluczowe aby przetrwać ciepłe dni.

Zmień ubiór

W te ciężkie dni postaraj się zamienić sztuczne tkaniny na naturalne. Lekkie i zwiewne materiały przepuszczają powietrze, co jest bardzo ważne dla naszego ciała. Jeśli możesz pozwól sobie także na lżejsze i płaskie buty – jednak to zależy już od etykiety obowiązującej w Twoim miejscu pracy.

Jeśli używasz w pracy klimatyzacji to pamiętaj o właściwym ustawieniu temperatury. Różnica między temperaturą pokojową a zewnętrzną nie powinna wynosić więcej niż 6 stopni.